Prefabrik Yapıların Teknik Özellikleri

PLANI: Prefabrik hazır yapıların kullanım amaclarına göre genişlikleri ve uzunlukları 125 cm’nin üst katları olacak şekilde, istenilen her türlü yerleşim planlarına rahatlıkla uygulanabimektedir. Bütün prefabrik yapılarımız 4 tane değişik türde panellerin modülasyonlarından meydana gelmektedir. Dolu duvar paneller, pencereli duvar panelleri, vasistaslı duvar panelleri ve kapılı duvar panellerinden meydana gelmektedir. Bu panellerin (Pres) duvarlarının en ağır parçası 65 kg’dır, karkaslı tip panellerin ise en ağır parçası 85 kg ağırlığındadır.

TEKNİK VERİLERİ: İmalatlaımızdaki kar yükü 80 kg/m2 ve rüzgar hızları ise 90 km/saat, 1. derece deprem şartlarına ve 3. iklim bölgesi şartlarına dikkate alınarak dayanabilecek sağlam düzeyde yapılmaktadır.

TEMEL: İstenilen binanın boyutlarına uygun olarak yapılan demirsiz basit bir grobeton temel vazifesi görür. Bina zemin betonuna çelik dübel yada ankajlarla tesbit edilmektedir. Deprem bölgelerinde demirli radya temel hazırlanmalıdır.

DIŞ VE İÇ DUVARLAR: Standar tip yapılarda, trapez kesitli galvaniz sac gövdeli yapıların dış duvar içlerinde ve iç duvarlarda 1250*2500*10 mm çimentolu yonga levha kullanılarak aşağıdaki duvar panelleri imaledilmektedir.

STANDART TİP DUVAR PANOLARI : 1-1250*2500*60 mm pres panel ( 40 mm kalınlığında polistren sert köpük kullanılarak izolasyon sağlanmaktadır. Isı iletim katsayısı K:0.58 kcal/hc’dir.) 2-1250*2500*60 mm profil karkaslı panel (20*40 mm U profilden karkas yapılarak panellerde yük taşıyıcı özelliği sağlanır. Isı yalıtım değeri ile ısı iletim katsayısı 1. tip pres panellerle aynıdır.) 3-1250*2500*100 mm pres panel (80 mm kalınlığında polistren sert köpük kullanılarak izolasyon sağlanmaktadır. İletim katsayısı K:0.38 kcal/m2hc’dir.) 4-1250*2500*100 mm profil karkaslı panel (20*80 mm U profilden karkas yapılarak panellerde yük taşıyıcı özelliği sağlanır. Isı yalıtım değeri ile ısı yalıtım katsayısı 3. tip pres panellerle aynıdır.) 5-1250*2500*100 mm trapez kesitli galvaniz sac gövdeli panel (0.80 mm kalınlıkta 25 hadve derinliğinde galvaniz sac, 40*60*1.5 mm kutu profil, 60 mm polistren sert köpük ve 8 mm kalınlıklı çimentolu yonga levha kullanılarak imal edilmektedir. Isı iletim katsayısı K:0.50 kcal/m2hc’dir.)

DUVAR BİRLEŞİMLERİ: Abkant baskılı özel H ve U profilleri kullanılmaktadır KAPI DOĞRAMALARI: 60 mm ve 100 mm duvar kalınlığında olan standart yapıların iç mekanlarında ahşap pres kapı kullanılmaktadır. Dış kapılar aleminyum tam seriden imal edilen aleminyum kapılardır. İsteğe bağlı olarak dış kapılar PVC veya sac yapılabilir. PENCERE DOĞRAMALARI: 60 mm ve 100 mm kalınlığındaki pres panellerde PVC pencere ebatları, 1200*100 mm, PVC vasistas ebatları 1200*500 mm’dir. 60 mm ve 100 mm kalınlığındaki karkaslı panellerde PVC pencere ebatları 800*1200 mm, PVC vasista ebatları 600*400 mm’dir. Doğramalarda 4 mm kalınlığında tek cam kullanılmaktadır. İsteğe bağlı olarak çift camda kullanılabilir. TAŞIYICI SİSTEM: Kutu profilden elde edilen makas ve DKP sac olan özel profillerden elde edilen kolonlar ile ahşap aşıklardan meydana gelen çelik iskelet taşıyıcı vazifesi görür. Bağlantıları civata ve somun ile sağlanmıştır. Defalarca sökülüp takılma özelliğine sahiptir.

TAVAN KAPLAMASI VE İZOLASYON: Tavan kaplaması olarak 62*125 cm buyutlarında, 12 mm kalınlığında Alçıpan levha kullanılmaktadır. Birleşimleri özel aleminyum H profilleri ile sağlanmaktadır. Döşenen tavan üzerine 80 mm kalınlığında cam yünü serilmektedir.Isı iletim katsayısı K:0.49 kcal/m2hc’dir.

KAPLAMASI: Ahşap aşıklar üzerine 0.55 mm kalınlığında trapez kesitli galvaniz sac levhalar veya ondolin kaplanmaktadır. Standart tip yapılarda 20 cm saçak ve dere nevcuttur. Çatı kaplaması izolasyonlu paslanmaz çivilerle aşıklara tutturulur.

BOYA: Bütün metal aksamlar dış etkilere karşı bir kat epoksi astar ve bir kat yağlı boya ile boyanmaktadır. Bina dış cephelerinde akrilik iç cephelerinde plastik esaslı boya ile boyanmaktadır. Dışı galvaniz trapez sac olan panellere 60-80 mikron kalınlığında epoksi esaslı astar üzerine, 30-40 mikron yarı sentetik yağlı boya uygulanmaktadır. Dış duvarların iç yüzeyi ile iç duvarlara plastik esaslı boya tatbik edilir.

ELEKTRİK VE SIHHİ TESİSAT: Elektrik tesisatında PVC kablo kanalları kullanılmaktadır. Elektrik tesisatı ve sıhhi tesisat sıva üstü olarak yapılmakta ve 1. sınıf TSE’li belgeli malzemeler kullanılmaktadır. Sıhhi tesisata PVC su boruları kullanılmaktadır. Binalar anahtar teslimi teslim edilebilir. Binalar malzeme montaj, kapı, pencere dahil olarak teslim edilebilir. Binalar nontajsız ve ambalajlı olarak paket halinde teslim edilebilir. Binaların zemin betonu, zemin kaplamaları, ısıtma ve soğutma tesisatları hariçtir.

Tek Katlı Prefabrik Konut;

Tek Katlı Prefabrik Konut Bölmü

Çift Katlı Prefabrik Konut;

Tek Katlı Prefabrik Konut Bölmü
Hangar;
Hangarın yapılış halinden bir görünüm Hangarın Bitişinden bir görünüm